Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Eviniz İçin Güvenlik Sistemi Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
Güvenlik sistemleri evin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Özellikle site ve benzeri birçok alanda kullanılan güvenlik sistemleri, bahçeli ve müstakil evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Afyon kamera sistemleri,
Balık Gözü Kamera Nedir?
Balık gözü kamera nedir sorusu kamera sistemleri ile ilgilenenlerin yaygın olarak araştırdığı konular arasında yer alır. Balıkgözü kameralar, 180 derece 360 derece gibi geniş alanları kaydedebilme yetisine sahip olan kamera türleridir. Bu özellikleri sayesinde güvenlik amacı ile tercih edilirler.
Çözünürlük (Resolution) Nedir?
Çoğu zaman duyduğumuz ve hatta kullandığımız kelime olan çözünürlük, bir görüntünün netliğinin anlaşılması veya tanımlanmasında kullanılan ölçüt olarak bilinmektedir.
Kamera Sisteminiz Siber Saldırılara Karşı Güvende mi?
Kamera sisteminiz siber saldırılara karşı güvende mi diye araştırmak, koruma yöntemlerini öğrenmeye de sevk eder. Öncelikli olarak bir kamera sistemini siber saldırılardan korumak için sistemin başarılı bir şekilde hatasız olarak kurulması gerekir.
IP kameralarda PoE teknolojisi
IP kameralarda PoE teknolojisi nesnelerin interneti ve gelişen yapay zeka konseptleri aracılığıyla oluşturulan yeni güvenlik sistemidir.PoE teknolojisi, Power over Ethernet, bir diğer deyişle Ethernet üzerinden güç verilmesi anlamına gelir.
Akıllı Ev Nedir?
Teknolojinin günümüzde geldiği noktada akıllı ev sitemlerinde de yoğun bir değişiklik meydana geldi. Bununla beraber yenilenen sistemler sayesinde evleriniz akıllı evlere dönüştürülebilir hâle geldi. Ev sistemlerinde ısıtma, güvenlik, kamera ve ev aletlerinin yapay zekâ ile yönetilmesi otomasyonlu sistemler üzerinde artık daha da kolaylaştı. Uzaktan telefonunuz ile rahat bir şekilde ev aletlerinizi rahat bir şekilde kontrol etme lüksüne erişebileceksiniz.
Güneş Panel Sistemleri ve Avantajları
Afyon güneş panel sistemleri bir diğer adı ile solar enerji, güneşten gelen ışık enerjisini elektrik akımına çevirmektedir. Diğer enerji kaynaklarına göre daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. Evde ve işyerinde bulunan cihazlarınızın çalışmasını sağlayan bir sistemdir.
Nvr ve Dvr nedir?
Teknolojinin gelişmesi ve dijital çağın yükselişi ile beraber güvenlik kamera sistemleri karmaşık bir hal almaya başladı. Ancak bu karmaşık olarak nitelendirilen güvenlik kamera sistemleri; teknolojinin gelişmesi ile güçlü ağlara da sahip bir hale geldi.
IP Kamera Nedir?
Teknolojinin gelişmesiyle beraber sıklıkla kullanılmaya başlanan IP kamera üzerinde yer alan sensörler sayesinde kolaylıkla görüntüyü yakalayabilmektedir. Yakaladığı bu görüntüyü ya da görüntüleri dijital veriye çevirir.
HVR Nedir?
Günümüzde bu cihazlar, güvenlik kameraları içerisinde, DVR ve NVR gibi sistemler ile kullanılan kayıt cihazıdır. Bu sistemde en çok analog cihazlarda görüntünün kaydolması için DVR, IP sistemlerde NVR ve Hybrid sistemlerde HVR kullanılmaktadır.
Güvenlik Kamerası Nedir?
Güvenlik kamerası; şirketlerde, konutlarda, işletmelerde ya da benzeri alanlar içersinde; kontrol ve denetim amaçlı takılan, güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılan görüntüleme sistemi olarak tanımlanmaktadır. Güvenlik kameralarının kullanması için belirli bir sistem kurulması şarttır.
Geçmişten Günümüze CCTV Sistemleri
CCTV yan, güvenlik kamera sistemleri geçmişten günümüze onlarca alanda kullanılmıştır. Bu çalışmalar tarih boyunca oldukça geniş olmakla beraber pek çok kişinin de yararına olmuştur. Savunmadan güvenliğe pek çok alanda kullanılan bu sistemler hakkında bilgi vermeden önce sistemin ne olduğuna bir göz atalım.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın