750.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
HVR Nedir?
Günümüzde bu cihazlar, güvenlik kameraları içerisinde, DVR ve NVR gibi sistemler ile kullanılan kayıt cihazıdır. Bu sistemde en çok analog cihazlarda görüntünün kaydolması için DVR, IP sistemlerde NVR ve Hybrid sistemlerde HVR kullanılmaktadır.
Güvenlik Kamerası Nedir?
Güvenlik kamerası; şirketlerde, konutlarda, işletmelerde ya da benzeri alanlar içersinde; kontrol ve denetim amaçlı takılan, güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılan görüntüleme sistemi olarak tanımlanmaktadır. Güvenlik kameralarının kullanması için belirli bir sistem kurulması şarttır.
Geçmişten Günümüze CCTV Sistemleri
CCTV yan, güvenlik kamera sistemleri geçmişten günümüze onlarca alanda kullanılmıştır. Bu çalışmalar tarih boyunca oldukça geniş olmakla beraber pek çok kişinin de yararına olmuştur. Savunmadan güvenliğe pek çok alanda kullanılan bu sistemler hakkında bilgi vermeden önce sistemin ne olduğuna bir göz atalım.
BLC Nedir?
BLC özellikle fotoğrafçılık alanında sıkça duyulan bir kavramdır. BLC sistemi fotoğrafta çeşitli ayarların yapılmasıdır. Bu ayarlar, görüntünün bir kısmının aydınlık bir kısmının karanlık olduğu durumlarda yapılmaktadır. Bu durumda ışık arttırılıp karanlık bölüm aydınlatılır. Dilimizde arka ışık telafisi de denebilen bu ayar, oldukça büyük önem taşımaktadır.
Alarm Nedir?
Alarm evlerinizde, iş yerlerinizde ya da benzeri mekanlarda; hırsızlık, tehdit, yangın, haneye tecavüz, soygun ve acil sağlık durumlarını önlemek amacıyla çalışan ve böyle bir durum söz konusu olduğunda yardım çağırma amacıyla kullanılan elektronik güvenlik sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bahsedilen kötü durumlardan herhangi birini yaşamanız durumunda alarm devreye girer ve sinyaller göndermeye başlar. Alarmın gönderdiği sinyallerden birisi de Alarm Haber Alma Merkezi‘ne gider. Gelen sinyalin doğrultusunda, meydana gelen duruma yönelik itfaiye, polis ya da ambulans yönlendirmesi yapılır. Böylelikle en kısa süre içerisinde yardımın gerektiği bölgeye ulaşım sağlanır.
Akıllı Video Analizler ve İnsan Hakları İhlalleri
Akıllı video analizi ve insan hakları ihlalleri, gelişen teknolojinin insanların yararına kullanıldığı bir alandır.  Akıllı video analizleri sayesinde insan haklarının ihlalinin azalması ve ortadan kalkması üzerinde durulması gereken önemli bir konudur. Ancak bundan önce akıllı video analizinin ne olduğunu incelemek gerekir.
AHD kameralar
AHD kameralar; analog kamera sistemlerinin, görüntü kalitesinin daha yüksek çözünürlüğünü içeren kamera sistemleridir. Eski tip kamera sistemleri arasında yer almaktadır. Eski tip kamera sistemlerinden AHD kamerayı ayıran en büyük avantaj; HD görüntü düzeyine erişmiş olmasıdır.
Yangın Alarm Sistemleri Nelerdir?
Kurumsal ya da özel oluşu fark etmeksizin, devlet tarafından riskin büyümemesi adına yangın alarm sistemleri yönetmeliklerce şirketlere mecbur kılınmıştır. Hem işyerinizin hem de personellerinizin riskten korunması adına sizler de Afyon yangın alarm sistemleri ile kendi yatırımlarınızın güvenliğini temin edebilirsiniz.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın